info@naterykbn.cz

pište kdykoli

+420 605 470 770

volejte denně od 8 - 18 h

Tipy a triky, jak prodloužit životnost vaší betonové dlažby pomocí pravidelného čištění

Dlažba je oblíbeným materiálem pro terasy, chodníky, vjezdy a mnoho dalších venkovních i vnitřních prostor. Správná péče a údržba může výrazně prodloužit její životnost a zachovat její estetický vzhled. Zde je několik tipů a triků, jak se o vaši dlažbu starat a zajistit, aby vypadala skvěle po mnoho let.

Pravidelně zametejte

Zametání dlažby nejméně jednou týdně pomůže odstranit nečistoty, písek a jiné drobné částice, které by mohly působit jako abrazivní materiál a postupně opotřebovávat povrch dlažby.

Volte vhodný mycí prostředek

Použijte vhodný mycí prostředek smíchaný s vodou pro pravidelné měsíční mytí. Tím odstraníte tvrdohlavé skvrny a zabráníte hromadění nečistot. Takový čistící prostředek je mírný a navržen tak, aby nebyl abrazivní ani příliš agresivní pro povrchy, na které se aplikuje. Tito čistící prostředky obvykle neobsahují silné chemikálie, které by mohly poškodit nebo vyblednout materiály, a jsou vhodné pro citlivé povrchy. Některé chemikálie mohou poškodit nebo vyblednout dlažbu. Vždy si přečtěte etiketu a použijte produkty určené pro daný typ dlažby.

Fleky a skvrny musí okamžitě pryč

Pokud na dlažbě objevíte skvrnu, snažte se ji co nejdříve odstranit. Čím déle skvrna setrvá, tím těžší bude její odstranění. Použijte vhodný čisticí prostředek pro konkrétní typ skvrny. Prvním krokem je identifikace skvrny. Různé typy skvrn vyžadují různé metody a čisticí prostředky. Olejová skvrna bude vyžadovat jiný přístup než skvrna od benzinu nebo barvy. Pokud je to možné, odsuňte nebo vysajte jakoukoli nadbytečnou látku, která způsobila skvrnu, pomocí solventu. Než začnete s čištěním, vždy otestujte čisticí prostředek na malé, méně viditelné části dlažby, abyste se ujistili, že nepoškodí povrch.

Kontrolujte spáry

Spáry mezi dlaždicemi mohou být místem, kde se hromadí nečistoty a mohou se stát náchylnými k růstu plísní a řas. Pravidelně je čistěte a zvažte jejich znovu vyplnění, pokud začnou praskat nebo se opotřebovávat.

Zvolte vhodný model tlakové myčky

Zatímco profesionální tlakové myčky mohou být účinné v odstranění tvrdohlavých nečistot, ty domácí z hobby marketů mohou klidně při nesprávném užití dlažbu nebo spáry poškodit.

Zabezpečte odvodnění

Ujistěte se, že máte správně nastavený odtok vody, aby se na dlažbě nevytvářely louže. Stojatá voda může v dlouhodobém horizontu poškodit dlažbu a spáry.

Dodržováním těchto jednoduchých tipů a triků můžete prodloužit životnost vaší dlažby a udržet ji v perfektním stavu po mnoho let.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Přečtete si ještě tyto články

Tvorba webových stránek: Webklient