info@naterykbn.cz

pište kdykoli

+420 605 470 770

volejte denně od 8 - 18 h

Proč je třeba se starat o fasádu domu a co k tomu budete potřebovat?

Fasáda domu neslouží pouze jako estetický prvek, který dodává nemovitosti charakter. Je také nezbytnou ochrannou bariérou mezi exteriérem a interiérem budovy. Chrání zdivo před různými povětrnostními vlivy, ať už je to déšť, mráz nebo silné sluneční záření. Je tedy nesmírně důležité věnovat se pravidelné údržbě fasády, aby plnila svou funkci co nejdéle.

Odborníci doporučují umývat fasádu alespoň jednou či dvakrát ročně. Ideální doba pro umytí fasády je vhodné provádět od jara do podzimu. Během této doby je možné odstranit veškeré nečistoty, které by mohly poškodit nátěr nebo samotnou strukturu fasády. Při mytí fasády je oblíbeným nástrojem tlaková myčka. Přesto je důležité být opatrný a vyvarovat se příliš silnému proudu vody, který by mohl fasádu poškodit. Rovněž je důležité vyvarovat se použití agresivních chemických čisticích prostředků.

Pokud jde o nátěr fasády, měli bychom se zaměřit na jeho obnovu zhruba každých 10 až 15 letech. Toto období se může lišit v závislosti na kvalitě použité barvy a celkovém stavu povrchu. Pro obnovu nátěru je nejvhodnější období je od začátku jara do konce podzimu v závislosti na povětrnostních podmínkách. V tuto dobu má fasáda dostatek času na to, aby řádně zaschla. Před samotným nátěrem je nezbytné fasádu důkladně očistit a případně opravit všechna místa, kde je omítka poškozená.

Pravidelná péče o fasádu má několik nesporných výhod. Nejenže zajišťuje, že váš dům bude vypadat esteticky a reprezentativně, ale také prodlužuje životnost samotné fasády. Navíc, kvalitní barvy dokáží zpevnit fasádu a tak zaručit dlouhou životnost a ochranu proti rozpadu omítkové vrstvy.

Pokud vás údržba fasády znervózňuje nebo nemáte potřebné vybavení, je vždy možnost obrátit se na profesionální firmu specializující se na údržbu a renovaci fasád. Spolupráce s odborníky vám přinese klid mysli díky jejich zkušenostem, vybavení a zárukám kvality práce. V konečném důsledku je investice do údržby fasády moudrým rozhodnutím, které chrání a zvyšuje hodnotu vašeho domu.

Plán údržby fasády a checklist potřeb

Péče o fasáduCo bude třeba udělat?Potřebné nástroje/materiál
Mytí fasádyOdstranění nečistot a prachu.Tlaková myčka, voda, chemie určená k mytí fasády
Kontrola poškozeníProhlédnout fasádu kvůli trhlinám či poškozením.Žádné nástroje, pouze důkladná kontrola
Oprava omítkyOprava trhlin a poškozených míst.Elastické tmely a vhodné plniče prasklin
Nátěr fasádyAplikace nového nátěru pro ochranu a estetiku.Barva, štětce, válečky, plošinami, žebříky a/nebo horolezecká technika, airless stroj
Kontrola okapů a střešních okrajůUjistěte se, že voda odtéká správně.Žebřík, rukavice

Zajistěte, abyste měli vše potřebné vybavení a materiály připravené před zahájením práce. A pokud si nejste jisti svými dovednostmi nebo nemáte vhodné vybavení, vždy je lepší obrátit se na odborníky.

Výhody spolupráce s odborníky zahrnují:

  1. Zkušenosti a odbornost: Profesionální firmy mají zkušenosti s různými typy fasád a materiálů, takže vědí, jaký přístup je nejlepší pro váš konkrétní dům.
  2. Bezpečnost: Práce na fasádě může být nebezpečná, zejména pokud se jedná o výškové práce. Profesionálové mají vhodné vybavení a znalosti, jak pracovat bezpečně. Pracovníci Nátěry KBN s.r.o. disponují i potřebnými školeními pro výškové práce.
  3. Úspora času: Odborníci mohou údržbu nebo renovaci fasády provést rychleji a efektivněji než laik.
  4. Záruka kvality: Mnoho firem nabízí záruku na svou práci, což vám dává jistotu, že práce bude provedena správně a kvalitně. Skutečně kvalitní nabízí záruku v závislosti na použitých materiálech až 12 let!
  5. Komplexní služby: Firmy často nabízejí komplexní služby od čištění až po renovaci, takže nemusíte hledat různé dodavatele pro různé úkoly.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Přečtete si ještě tyto články

Tvorba webových stránek: Webklient